Menü Kapat

Asansör

电梯, лифт ,مصعد ,Asansör, Elevator, Aufzug

Yürüyen Merdiven Sİstemleri Global Markalar / OVİT ELEVATOR

Yükselmek ve inmek insan için en temel ihtiyaçtir. İnsan 1754 yılında bulur asansörü icad ederek bunun ideal yöntemini. Elektriğin bulunması ile günümüzde tüm asansör sistemlerinin çalışmasında ya asli unsur yada tahrik unsuru elektriktir.  Yükselmek ve inmek insanların su kadar, ekmek kadar temel ihtiyaçtır demiştik. Hal böyle olunca hem kullanım hem de üretim tarafında birçok değişime uğramıştır asansörler. Günümüzde de geçmişten çok daha hızlı bir şekilde değişmeye devam etmektedir. İnsan taşımada kullanılan makine daireli, yük taşımada kullanılan hidrolik asansör, engelli taşıma sistemleri, araç kaldırma sistemleri… Üretim modelleri kullanım amaçlarına göre özelleşerek değişmeye devam ediyor.

Ovit Asansör Kabin Modelleri

Günümüz binalarda en çok tercih edilen asansör sistemleri makine – motor gücü ile çalışan modellerdir. İmal sürecinde yapılması zorunlu olan belirli kriterler vardır. Tüm aksamlar ile bu kriterlere uygun olarak üretilmedilir. Fiyatlandırma yapılırken hız, kapasite, durak sayısı gibi unsurlar göz önünde bulundurulur

Hız belirlenirken kat yüksekliği ve kapasite göz önünde bulundurulmalıdır. Yüksek hızlı asansörler bina yüksekliklerine ve kapasiteye göre projelendirilir. Özellikle yüksek hızlı yolcu asansörlerinde konfor aranır ve kalkış, duruş esnasında sarsıntı olmaması gerekir. Ovit Elevator insan taşımada kullanılan yolcu asansör üretiminde 50 yıla varan tecrübeye sahiptir. Sorunsuz çözümlerimizle yurt içi ve yurt dışında hizmetinizdeyiz.

Kata Göre Hız tablosu ( İnsanlar İçin )

 

Yük Asansör

Çoğunlukla hidrolik sistem olarak tasarlanır. Yük, eşya taşınmasında kullanılan yük sistemleri TSE, MMO, IQNORM gibi kurumların  testlerinden geçmektedir. Periyodik bakım testlerden başarıyla geçen hidrolik platformlar uzun süre sorunsuz hizmet verecektir.
Yük taşıma amaçlı olarak üretilen bu sistemler insan taşımada kullanılan asansör sistemlerine göre konfor ve hız açısından düşüktür. Yük kaldırma sistemleri kapasite ve seyir mesafelerine göre değerlendirilir. Yük platformlar malzemelerin veya paletlerin binalarda katları arasında taşınması için kullanılır. 
Bina, depo, fabrika, alış veriş merkezleri vb. yük taşıma sistemlerinin kullanım alanlarıdır. Yük Asansörler; 100 Kg veya 15000 Kg dan daha fazlasını taşıyabilir. Hidrolik veya makine motor prensibi ile tasarlanabilir. Hidrolik yük platform kolonlu ve makaslı olarak imal edilebilir. Yük platform en ağır koşullarda kullanım sağlayacak şekilde üretilir. Yine insan asansörlerin de olduğu gibi yük platformlarda da ‘’Opsiyonel’’ özellikler seçilebilir.  
Kapılar çarpma, yarı otomatik kapı, çift kanatlı kapı, otomatik kapı, kepenkli sarmal kapı olabilir.
Hidrolik Ünite
 
Hidrolik Asansör Çalışma Prensibi 

Asansör çalışma prensibi basit anlatımla şöyledir. Hidrolik sıvı elektrikle çalışan motor sayesinde tahrik edilir. Sıvı sayesinde hareket eden pistonlar yükü kaldırır. Bu asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşmektedir. Hidrolik asansörde motor genel olarak ilk durak seviyesinde bulunur. Hidrolik ünite yağ kazanı, makine düzeneği , kumanda panosu birleşiminde oluşur. Hidrolik sıvı hortumlar sayesinde pistonlara ulaşır. Pompalanan yağ, hidrolik makinesinden belirli şartları yerine getirerek geçip boru vasıtasıyla silindiri harekete geçirir. Silindir platformu doğrudan veya dolaylı olarak bağlanmış olur. Silindirin ittiği platform alınan kumanda ile gerekli kata taşınır. 

Emniyet  
1- Taşma valfi, hidrolik platform kaldırıldığında yüksek basıncı önler.
2- Manuel acil durum valfi, elektrik kesintisi, deprem vb bir acil durumla karşılaşıldığında en yakın kata inilmesini sağlar.
4- Hortum patlama valfı, hidrolik sistemde hortum patladığında, yükün platformdan düşmesini durdurmak için yağ kanalını keser.
 
Hidrolik Yük Platform Avantajlıdır
1- Gelişmiş ve güvenli hidrolik sistemi ve kumanda modu ile düşük arıza oranına sahiptir.
2-  Aşağı inişte hidrolik asansör kendi ağırlığından faydalanır böylece düşük güç tüketimi ve enerji tasarrufu sağlar.
  

Ovit Yük Platform – Avantajları
Düşmeye karşı koruma için kilitleme mekanizmalı,
yüksek hassasiyetli, aşınmaya dayanıklıdır.
Hidrolik sistemler üstün Alman teknolojisi Bucher ve Blain markadır.

Related Posts